Nowości - Literatura

"Kapłanka chaosu" - premiera 2. części sagi "Córa Lasu". Fantastyka w kobiecym wydaniu!

2022-10-27 13:28:02

Już 29 października 2022 roku będzie miała miejsce premiera drugiej części bestsellerowej sagi "Córa Lasu" pt. "Kapłanka chaosu", autorstwa Justyny K. Komudy. To magiczna, niemoralna i zaskakująca historia o pięknie utopijnej społeczności podszytej zgnilizną, w której człowiek jest wyłącznie sługą… elfa. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, będzie dostępna w sprzedaży w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

Córa lasu. Kapłanka chaosuKontynuacja sagi Córa Lasu, podobnie jak jej pierwsza część - “Hegemon Apopi”, to żywa powieść fantasy z elementami romansu, opisana z perspektywy niezależnej i powierzchownie obcesowej, młodej kobiety. Jej historia opiera się na zjawisku przypadkowego znalezienia się w nieznanym, odmiennym kulturowo społeczeństwie, ukazuje próbę asymilacji i walkę z uczuciem wyobcowania w nowej rzeczywistości, w której nie brak pogardy i nieprzychylności dla przybyszy.

Akcja “Kapłanki chaosu” rozgrywa się w egzotycznej, urzekającej krainie, zamieszkałej przez długowieczne, urodziwe, ale jednocześnie obłudne i osobliwe elfy. Główna bohaterka opowieści, Apopi, to zwyczajna studentka, która przez pechowe zrządzenie losu w brutalny sposób została wyrwana ze swojego dotychczasowego środowiska do równoległego, obcego świata. Odnalezienie się w panującym tam chaosie, będącym mieszanką nieznanej kultury, nierówności społecznych i intryg, nie jest dla niej łatwe.

Nie poddaje się jednak, broni własnych przekonań i zacięcie walczy o przetrwanie, mimo swoich słabości i popełnianych błędów. Jej sytuacji nie ułatwia fakt, że od samego początku pobytu w tajemniczym lesie jest postrzegana jako intruz – szkodnik, którego należy się pozbyć, a wśród dwulicowych, rozpustnych elfów trudno szukać godnych zaufania sprzymierzeńców. W końcu zostaje wytyczony przeciwko niej Proces Sprawiedliwych, który ma zaważyć zarówno na jej własnym losie, jak i mężczyzny, który jeszcze do niedawna był jej największym wrogiem.

Druga część sagi wyjdzie poza Las Północny, poszerzy wykreowany świat i rzuci nieco magicznego światła na nurtujące czytelników kwestie. Będą mogli oni przekonać się m.in., czy elfy faktycznie są tak praworządne, jak twierdzą i czy rozpatrzą sprawę Apopi bezstronnie oraz czy dziewczyna znajdzie osoby warte zaufania i finalnie udowodni, że zasługuje na tytuł hegemona.

- Niezwykle cieszę się, że po roku od premiery mojej debiutanckiej książki “Hegemon Apopi”, mogę zaprosić czytelników do ponownego wkroczenia do magicznego lasu zamieszkałego przez obłudne elfy. Mówi się, że fantastyka to męski świat, ale ja absolutnie się z tym nie zgadzam. Kocham ten gatunek od dziecka i uważam, że jest w nim wystarczająco miejsca dla nas wszystkich. W moich książkach można znaleźć uniwersalne zagadnienia: nierówności i podziały społeczne. Obcą i dziką kulturę. Istoty tak nieludzkie, że aż karykaturalnie szydzące z przywar człowieka. Nie brakuje też zawiłych relacji, intryg i wątków psychologicznych. Wraz z rozwojem fabuły główna bohaterka ulega wewnętrznej metamorfozie - ze zbuntowanej studentki zamienia się w silną i pewną siebie kobietę. Zakładam zatem, że jej losy bliższe są czytelniczkom, chociaż z drugiej strony wiem, że mam również i męskie grono odbiorców, które bardzo ceni sobie wykreowany świat i znajdujące się w nim silne, niesztampowe postaci - mówi Justyna K. Komuda, autorka sagi "Córa Lasu".

Przeczytajcie nasz wywiad z autorką >>

Książka, wydana w BookEdit, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz w formie ebooka na wszystkich największych platformach już od 29 października.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Justyna K. Komuda, ksiązka, powieść, fantasy, nowości
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Marvel Fresh.  Amazing Spider-Man - Rzeź absolutna
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2022

Sprawdźcie, co można przeczytać w tym miesiącu albo kupić na prezent świąteczny!

Anyway, Paulina Świst
Paulina Świst powraca z książką "Anyway". Będzie kolejny bestseller tajemniczej autorki?

Autorka odsłania najciemniejsze zakamarki adwokackiego świata.

Erno Rubik ksiąÅźka
Ernö Rubik napisał pierwszą książkę. Zdradza tajemnicę swojej znanej kostki

"Rubik. Fascynująca historia najbardziej znanej łamigłówki świata" jest już w księgarniach!

Polecamy
Victor Hugo - Nędznicy
"Nędznicy" Victora Hugo wracają w nowym wydaniu

Te książki zdecydowanie warto poznać!

Krew świętego
"Krew świętego" - trzeci tom tetralogii Wielkie Płaszcze

Książka Sebastiena de Castela trafi do sklepów już 13 marca.

Polecamy
Ostatnio dodane
Marvel Fresh.  Amazing Spider-Man - Rzeź absolutna
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2022

Sprawdźcie, co można przeczytać w tym miesiącu albo kupić na prezent świąteczny!

Anyway, Paulina Świst
Paulina Świst powraca z książką "Anyway". Będzie kolejny bestseller tajemniczej autorki?

Autorka odsłania najciemniejsze zakamarki adwokackiego świata.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.