Nowości - Literatura

Człowiek hasło

2014-03-12 10:44:59

Samotny i dumny twardziel z czarnego kryminału - "Człowiek hasło" nowa powieść Andrieja Kotina już w sprzedaży!

O książce:
Do Dariusza Darka – byłego księdza ekskomunikowanego za kontrowersyjne poglądy i czyny, a obecnie prywatnego detektywa zajmującego się sprawami charakteru mistycznego – przychodzi dziewczyna, której narzeczony od pewnego czasu uwikłany jest w złowieszczą grę: zostaje porywany i uśpiony, po czym budzi się bez śladu wspomnień o tym, co zaszło. Uciekając przed tajemniczymi prześladowcami, wędruje po całym świecie, ale wszędzie jest odnajdywany przez demonicznych dręczycieli, którzy napadają go w niepojętym celu. Właśnie ten cel musi odkryć detektyw, który, ruszając tropem uciekiniera, niespodziewanie musi zmierzyć się ze swoim dawnym wrogiem Wiktorem Romanowiczem, zwanym również Czarnoksiężnikiem z Torunia.

Za kurtyną kryminalno-mistycznej przygody kryje się krótka, acz strukturalnie powikłana powieść, której podstawowym tematem jest pytanie o wolność i zniewolenie jednostki oraz kwestia wpływu człowieka na jego los. Tekst pełen jest również odniesień metaliterackich. Powieść, którą określić można mianem "kryminału metafizycznego", stanowi z jednej strony zlepek kilku gatunków literackich, z drugiej zaś – próbę wykroczenia poza pojęcie gatunku oraz połączenia literatury pięknej z popularną.

O Autorze:

Andriej Kotin – ur. 1985 r., doktor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Urodzony w Moskwie, w Polsce mieszka od 2000 roku.

Fragment:

– I to jest, jak dotąd, ostatnia wiadomość, którą wysłał do pani? – zapytał detektyw Dariusz Dark, odkładając pognieciony wydruk na biurko.
– Tak – potwierdziła Klaudia niepewnym głosem. Niepokój swawolnie odbijał się w jej słowach. – Rano przed wyjściem sprawdzałam jeszcze pocztę. Zresztą nigdy nie pisze częściej niż raz w tygodniu.
– Czy uściślił może, skąd wysyła tego maila? Podał miasto lub chociażby kraj?
– Nie, nie napisał. Wcześniej podpisywał listy, na przykład: New Jersey i data; wie pan, jak w wierszach. Ale teraz już tego nie robi.

To porównanie go nieco uspokoiło. Świadczyło bowiem o tym, że mimo olbrzymiej desperacji klientka zachowała tę resztkę zdrowego rozsądku, bez której skuteczna współpraca, i – co za tym idzie – udane śledztwo, napotykałaby na wiele niepotrzebnych utrudnień.

– Widocznie uznał – ciągnęła Klaudia – takie szczegóły za zbyteczne, skoro zmienia państwa i kontynenty tak często, że budzi się w Los Angeles, a kolację je w Tokio.
– Zbyteczne szczegóły to dla mnie oksymoron – uśmiechnął się Dariusz. – Szkoda, że nie dzielił się z panią takimi informacjami. Nocuje tylko w hotelach czy czasami zatrzymuje się również u znajomych?
– Wyłącznie w hotelach – odparła Klaudia, lekko zdziwiona pytaniem. – Nie chce w to nikogo wciągać. Zwłaszcza przyjaciół. To chyba zrozumiałe, nieprawdaż?
– Prawdaż. Czyli ma przyjaciół?
– No tak… – Znów była zaskoczona, ale inaczej: zwolniła tempo mówienia, jakby poddając się przeciwnikowi w nierównej walce. – Jak każdy chyba.
– Ciężko mi powiedzieć, bo ja osobiście nie mam.

Spodziewała się, że detektyw trochę posmutnieje po tych słowach, ale nie. Samotny i dumny twardziel z czarnego kryminału.

© Andriej Kotin 2014

ip 

Słowa kluczowe: Człowiek hasło, Andriej Kotin
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Traveler. Wędrowiec
"Traveler" pióra Grega Weismana już w księgarniach [FRAGMENT]

Udajcie się w niezapomniany i pełen niebezpieczeństw rejs po Azeroth!

25 lat niewinnosci
Książka o Tomaszu Komendzie wkrótce w księgarniach

Przeczytaj historię ofiary polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Tequila
"Tequila. Liczba Bestii" - szokująca heroina znów na rynku

Za sprawą wydawnictwa Novae Res, czytelnicy mogą kupić odświeżoną wersję powieści Łukasza Śmigla.

Polecamy
Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety
Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety

Czy można zrozumieć kobietę? Czy można przedawkować randki? Czy technologiczne gadżety i serwisy randkowe mogą nam pomóc w wyborze idealnej partnerki/partnera?

Głosy o "Wieszaniu"
Głosy o "Wieszaniu"

Z końcem stycznia nakładem Wydawnictwa Sic! ukazała się najnowsza książka Jarosława Marka Rymkiewicza Wieszanie, której tematem są nieznane epizody insurekcji...

Ostatnio dodane
Traveler. Wędrowiec
"Traveler" pióra Grega Weismana już w księgarniach [FRAGMENT]

Udajcie się w niezapomniany i pełen niebezpieczeństw rejs po Azeroth!

25 lat niewinnosci
Książka o Tomaszu Komendzie wkrótce w księgarniach

Przeczytaj historię ofiary polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Kupony i kody rabatowe