Recenzje - Literatura

„Trzynaście”, czyli mocne uderzenie mistrza
„Trzynaście”, czyli mocne uderzenie mistrza

Czarne kryminały, takie jak ten, najłatwiej czyta się w zacisznych klubokawiarniach, przy filiżance mocci, koniecznie gdy pogoda nie zachęca do wyjścia na zewnątrz...

Historia nieskończonej księgi
Historia nieskończonej księgi

"Salamandra" to historia o miłości do książek, fascynacji nieskończoną możliwością kombinacji wydarzeń zapisanych na kartach. To powieść o woluminie bez początku i końca, obrazującym nieskończoność.

Rozwód to zaledwie początek
Rozwód to zaledwie początek

Czy można rozwieść się bezboleśnie nie raniąc przy tym nikogo? I czy orzeczenie sądu jest prawdziwym końcem związku czy też zaledwie początkiem trudnej drogi kompromisów i wyrzeczeń?

Chłodny dotyk obiektywu
Chłodny dotyk obiektywu

Przeraźliwie samotna dziewczynka, uprzedmiotowiona, śledzona przez ojca, który wkraczał z aparatem w każdą dziedzinę jej życia, próbuje wyzwolić się za wszelką cenę...

Opowieści snute przy ognisku
Opowieści snute przy ognisku

„Gringo wśród dzikich plemion” to książka o spełnionych marzeniach bezkompromisowego indywidualisty, który nie poprzestał na samym tylko śnieniu o dalekich lądach.

Żabeł na walijskim tropie
Żabeł na walijskim tropie

Żabeł... to książka tchnąca świeżością, humorem, a jednocześnie zawierająca trafne spostrzeżenia dotyczące polskiego społeczeństwa i zjawiska emigracji za chlebem.

Legenda poczciwej Syrenki
Legenda poczciwej Syrenki

Książka Mórawskiego stanowi nie lada gratkę nie tylko dla zwolenników Syrenek czy szerzej - „czterech kółek”. To również łakomy kąsek dla historyków i socjologów.

„Foe”, rzecz o kobiecie-rozbitku
„Foe”, rzecz o kobiecie-rozbitku

„Foe” to powieść postmodernistyczna. To gra ze znaną nam wszystkim powieścią Daniela Defoe „Robinson Crusoe”. To także przenikanie się fikcji i rzeczywistości, tekst wielopłaszczyznowy i tajemniczy.

Irlandia sentymentalnie
Irlandia sentymentalnie

Bõll zabiera czytelnika we wspaniałą, sentymentalną podróż po Wyspie Świętych i przedstawia jej mieszkańców. Chłonie Irlandię całym sercem i duszą.

Fi(ctio)n de  siècle, czyli inspektor Mahler na tropie
Fi(ctio)n de siècle, czyli inspektor Mahler na tropie

Najkrótszą recenzją “Raportu Badeni” byłoby stwierdzenie, iż jest to miłe czytadło. Książka z pewnością nie należy do tych, które się “smakuje”, lecz czyta się krótko, szybko i dość przyjemnie.

Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.