Dzieje się - Literatura

Brak zdjęcia
Premiera nowego Pottera

Z okazji premiery książki "Harry Potter i Książę Półkrwi" sieć EMPiK przygotowała wiele atrakcji. W piątek o północy na najwierniejszych fanów czekają liczne niespodzianki, konkursy,gadżety i słodki począstunek.

Brak zdjęcia
Prozatorski konkurs literacki

Z Nowym Rokiem Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ogłasza nową - piątą już edycję Konkursu iterackiego na prozę. Tematyka prac jest dowolna. Konkurs ma charakter otwarty - mogą w nim wziąć udział wszyscy autorzy - zarówno osoby zajmujące się pisaniem profesjonalnie, jak i debiutanci.

Brak zdjęcia
Co w 2006 roku w Biurze Literackim Wrocław

Spotkaniem z Dariuszem Sośnickim 4 stycznia w księgarni "Port Literackie" we Wrocławiu zainaugurowana zostanie działalność Biura Literackiego w 2006 roku. Będzie to jednocześnie oficjalne otwarcie księgarni po remoncie.

Brak zdjęcia
Jacek Dehnel pierwszy w "Odsieczy" Wrocław

Pierwszym autorem zaproszonym do udziału w projekcie Biura Literackiego "Odsiecz 2006" został Jacek Dehnel, zarekomendowany przez Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, uczestnika "Odsieczy 1999".

Brak zdjęcia
Posumowanie roku w Mediatece Wrocław

Mediateka staje się coraz ważniejszym miejscem na mapie kulturalnej Wrocławia. Bilans minionego roku wygląda imponująco.

Brak zdjęcia
Spotkanie autorskie z Bogusławem Kiercem Wrocław

Port Literacki po godzinach zaprasza na spotkanie z Bogusławem Kiercem - wrocławskim poetą, pedagogiem, aktorem i reżyserem, edytorem utworów Rafała Wojaczka.

Brak zdjęcia
Pisarze w Księgarni Dolnośląskiej Wrocław

W najbliższych dniach gośćmi Księgarni Dolnośląskiej - Matras, przy ul. Świdnickiej 28 we Wroclawiu będą trzej wybitni Autorzy.

Brak zdjęcia
XXXI NOCNE SPOTKANIA LITERACKO-MUZYCZNE Wrocław

Pomysł Nocnych Spotkań Literacko-Muzycznych zrodził się w 1978 roku we wrocławskim Domu Kultury 'Bakara'. Potem - wraz z pomysłodawcą Piotrem Guzkiem - przeniosło się do Klubu 'Firlej', a od ubiegłego roku realizowane jest w CS Impart.

Brak zdjęcia
Literatura i nowe media Wrocław

2 grudnia (w piątek) o godz. 19.00 w Mediatece odbędzie się panel dyskusyjny "Literatura i nowe media" spotkanie wokół hipertekstu, liberatury, slamu, książek audio

Ostatnio dodane
Cegielska
Agnieszka Cegielska - Ciało to nasz jedyny dom [WYWIAD]

Znana prezenterka telewizyjna opowiada o swojej nowej książce, skarbach natury i życiu.

Targi KsiÄ…Åźki DzieciÄ™cej Przecinek i Kropka 2018
Poznaj program Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 Warszawa

Wydarzenie odbędą się w Warszawie w dniach 17-18 marca.

Kupony i kody rabatowe