Recenzje - Literatura

Spowiedź bankiera mafii (recenzja)

2013-05-06 11:02:31

Ken Rijock główny bohater i autor książki "Bankier Mafii" opowiada nam o tym, jak został wplątany w świat handlarzy narkotyków. Na początku miała to być przysługa, dla kilku oddanych znajomych, rozwinęło się to jednak w proceder na szeroką skalę.

"Masz dwa miliony brudnych dolców z narkotyków, z którymi nie wiesz, co zrobić? Służę. Chcesz założyć firmę, by ukryć swój nielegalny biznes przed stróżami prawa? Żaden problem." Przez kilka lat bohaterowi udawało się żyć na krawędzi, mimo brudnych interesów w jakich uczestniczył potrafił jednocześnie prowadzić legalną działalność. Nie przeszkadzał mu nawet związek z policjantką, która przez długi okres czasu była nieuświadomiona w tym co robił.

W książce śledzimy całą historię Kena, która zaczyna się w 1980 roku. "Człowiek nie budzi się pewnego ranka i nie myśli" 'Dzisiaj zostanę zawodowym przestępcą.' Czasami jednak życie po prostu tak się układa." Ken Rijock był bogatym i wziętym prawnikiem z Miami. Do czasu aż dostał od znajomego jedną z propozycji "nie do odrzucenia". Od tego momentu można powiedzieć, że Rijock miał już wszystko. Miał dom, mnóstwo pieniędzy a nawet związek w którym się spełniał. Do czasu.

Zdrada jednego z zaufanych klientów zadziałała jak lawina. Po kolei każdy z jego "znajomych" lądował w więzieniu. Przyszedł i czas na Rijock'a. Po odśiadce przyjął rolę podwójnego agenta. Dziś nie tylko tropi ludzi, którzy na arenie międzynarodowej piorą pieniądze pochodzące z narkobiznesu, prowadzi także szereg szkoleń, które mają pomóc odpowiednim służbom w tropieniu takich procedur.

Książka jest typowym thrillerem i od początku do samego końca trzyma w napięciu. Czyta ją się jednym tchem, ponieważ historia, którą opowiada Ken jest przedstawiana zwięźle i ciekawie. Rijjock szybko wprowadza nas w mafijny świat, który rządzi się swoimi zasadami. Poznajemy nie tylko osoby, z którymi był związany, ale także wszystkie procedury, których używał podczas prania brudnych pieniędzy. Ciekawe jest także, to że książkę napisał sam bohater wydarzeń.

"Bankier Mafii" to książka polecana fanom takich hitów jak "Breaking Bed" czy "Chłopcy z Ferajny". Jednak można śmiało powiedzieć, że osoby które nie oglądały wyżej wymienionego serialu czy filmu, mogą zapoznać się z jej treścią - nie będą zawiedzione, nawet jeżeli wcześniej nie zainteresowały ich takie tematy. Tym bardziej, że książka nie jest napisana trudnym językiem i cała historia jest opowiedziana tak, aby mógł zrozumieć ją każdy.


Bankier Mafii, Prawdziwa historia prawnika, który wyprał setki milionów dolarów, Ken Rijock, wydawnictwo Pascal


Natalia Koncur

 

Słowa kluczowe: bankier mafii recenzja ken rijock
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lunatycy
Lunatycy - recenzja książki

Oceniamy thriller polityczny o muzułmańskich bojownikach. Czy warto go przeczytać?

Maus
Maus. Opowieść ocalałego - recenzja

Oceniamy poruszającą książkę Arta Spiegelmana.

Operacja kryptonim „Zemsta” [RECENZJA]
Operacja kryptonim „Zemsta” [RECENZJA]

Opowieść jak z magazynu kryminalnego 997.

Polecamy
Do granic możliwości
Do granic możliwości

„Pomiędzy nami góry” to wzruszająca, ale i dająca nadzieję opowieść o granicach ludzkich możliwości.

Samotność w czasach postapokalipsy [RECENZJA]
Samotność w czasach postapokalipsy [RECENZJA]

Witamy w świecie, gdzie człowieczeństwo całkowicie zanikło. Liczy się tylko wola przetrwania, a człowiek dla człowieka jest tylko pożywieniem.

Ostatnio dodane
Lunatycy
Lunatycy - recenzja książki

Oceniamy thriller polityczny o muzułmańskich bojownikach. Czy warto go przeczytać?

Maus
Maus. Opowieść ocalałego - recenzja

Oceniamy poruszającą książkę Arta Spiegelmana.