Dzieje się - Literatura

"Prawo do użycia siły" - nadchodzi nowa książka z Uniwersum Metro 2033

2016-01-25 08:34:06

Rok 2015 minął pod znakiem najbardziej wyczekiwanej premiery ostatnich lat - „Metra 2035” Dmitrija Glukhovsky’ego. Z tej okazji w ręce czytelników trafiły także nowe poprawione i ilustrowane wydania „Metra 2033” oraz „Metra 2034”.

Uniwersum wzbogaciło się o „Ciemne tunele” Siergieja Antonowa, do których dołączone zostały „Szepty zgładzonych” - gratisowy zbiór 13 opowiadań wyróżnionych w drugim konkursie na opowiadanie osadzone w świecie „Metra 2033”.

Robert J. Szmidt publikacją ciepło przyjętej „Otchłani” poszerzył geografię Uniwersum o Wrocław. Z pewnością wielu fanów oczekiwało też na spektakularną mroczną wizję przyszłości zawartą w „Futu.re” – powieści Glukhovsky’ego spoza Uniwersum „Metra 2033”.

W 2016 roku na czytelników czeka równie wiele atrakcji. Możemy zdradzić, że do Uniwersum zostanie włączone kolejne miejsce na mapie Polski.

Na początek jednak, już 2 marca, do księgarń trafi nowej powieść rosyjskiego autora Denisa Szabałowa zatytułowana „Prawo do użycia siły”. W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości.

Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny. Ale stalkerem nikt się nie rodzi: wpierw trzeba przejść długą drogę i pokonać wiele przeszkód.

Powieść Szabałowa ucieszy też miłośników militariów. Autor - pasjonat wojskowości - starał się, by wszystko było tu realistyczne: język, sprzęt, którym posługują się bohaterowie, taktyka. Akcja toczy się w Sierdobsku – wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk.

Ale to nie wszystko! Do powieści Szabałowa dołączymy kolejny gratisowy zbiór opowiadań wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu na opowiadanie ze świata „Metra 2033”.

MD/ip

Słowa kluczowe: Uniwersum Metro 2033, Prawo do użycia siły, metro 2033, metro książki 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pisanie pracy inÅźynierskiej
Startuje 6. edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk zapraszają do udziału młodych krytyków literackich.

Akira Toriyama
Zmarł twórca "Dragon Ball" - Akira Toriyama

Autor kultowej mangi odszedł w wieku 68 lat.

Santiago Roncagliolo
Santiago Roncagliolo - autor bestsellerowej "Nocy szpilek" odwiedzi Polskę

Peruwiański pisarz na początku marca będzie gościł w trzech polskich miastach.

Polecamy
Kontrowersyjne wpisy J.K. Rowling na Twitterze o osobach transpłciowych. Fani nie są zachwyceni

Kto ma racje w konflikcie o miejsce słowa "kobieta" w rzeczywistości?

czytelnictwo w Polsce 2021
Czytelnictwo w Polsce w 2020 roku - wzrost sprzedaży książek i nielegalnych e-booków

Ciekawe wnioski z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Polecamy
Ostatnio dodane
pisanie pracy inÅźynierskiej
Startuje 6. edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk zapraszają do udziału młodych krytyków literackich.

Akira Toriyama
Zmarł twórca "Dragon Ball" - Akira Toriyama

Autor kultowej mangi odszedł w wieku 68 lat.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.