Nowości - Literatura

Kryminał w historycznych dekoracjach

2011-06-06 12:19:54

Już 15 czerwca na rynku ukaże się książka Olivera Pötzsch "Córka kata".  Autor to potomek opisanej w powieści rodziny katowskiej. Maluje przed  czytelnikiem obraz tego specyficznego i hermetycznego środowiska. Jego  książka to z jednej strony sensacyjna, wciągająca fabuła, od której nie  można się oderwać, a z drugiej fascynująca opowieść o Bawarii XVII wieku, w której wciąż urządzano procesy czarownic a tortury były  podstawowym narzędziem pozyskiwania zeznań.

Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach. Dziwne tatuaże na ciałach ofiar zostają przez mieszkańców miasta zinterpretowane jako „diabelskie piętno”. Rozpoczyna się polowanie na czarownice, w wyniku którego oskarżona zostaje miejscowa akuszerka. Jednak Jakob Kuisl, kat, który ma przy użyciu tortur wydobyć z niej zeznania, jest przekonany o niewinności kobiety. Wspierany przez swoją córkę Magdalenę oraz miejskiego medyka Simona postanawia odnaleźć prawdziwego sprawcę. Rozpoczyna się walka z czasem, w której stawką jest życie oskarżonej kobiety. I choć mordercą nie jest w istocie Szatan, intryga jest naprawdę diabelska!
 
Oliver Pötzsch, potomek opisanej w powieści rodziny katowskiej, maluje przed czytelnikiem obraz tego specyficznego i hermetycznego środowiska. Jego książka to z jednej strony sensacyjna, wciągająca fabuła, od której nie można się oderwać, a z drugiej fascynująca opowieść o Bawarii XVII wieku, w której wciąż urządzano procesy czarownic, tortury były podstawowym narzędziem pozyskiwania zeznań, a kat pełnił (z uwagi na wymaganą od niego znajomość anatomii) również funkcję miejscowego lekarza. Barwne postacie kata i jego córki, znakomicie napisane dialogi i czarny momentami humor sprawiają, że Córka kata to kryminał na miarę najlepszych współczesnych dzieł tego gatunku.

Oliver Potsch, Córka Kata, Wydawnictwo Esprit, premiera 15 czerwca 2011

ip

Słowa kluczowe: córka kata nowość literatura oliver pötzsch
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Ostatni StraÅźnik
"Ostatni Strażnik" Jeffa Grubba w księgarniach dla fanów Warcrafta

Książka wypełnia lukę w wydarzeniach między "Narodzinami hordy" a "Falami ciemności".

Katarzyna Bonda, Urodzony morderca
Katarzyna Bonda prezentuje kryminał "Urodzony morderca"

Przed nami nowy tom serii z profilerem śledczym Hubertem Meyerem!

Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.