Dzieje się - Literatura

Co łączy Izabelę Sowę i Marię Seweryn?

2008-12-02 15:46:17

 Od wtorku, 2 grudnia Maria Seweryn wcieli się w role bohaterów najnowszej powieści Izabeli Sowy "Ścianka działowa". Przez dwa tygodnie dwa razy dziennie o godz. 12.45 i 00:50 na antenie Radia Dla Ciebie będzie można posłuchać powieści w odcinkach. W mistrzowskiej interpretacji aktorki zagubiony miejski profesjonalista Fiotroń i oryginalna detektyw Brzytwa zaczynają żyć życiem przez wielkie "Ż".

Izabela Sowa jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek, której rozgłos przyniosła bestsellerowa seria „owocowa”. W swoich powieściach przedstawia zwyczajne życie ludzi, borykających się z problemami  swego czasu zanurzonego we współczesnym świecie. Ceniona za styl, zmysł obserwacyjny i pogodę ducha, tworzy jedyną w swoim rodzaju prozę obyczajową, której znakiem rozpoznawalnym są wiarygodność, poczucie humoru, bezpretensjonalność  i odwaga w głoszeniu niewygodnych poglądów. Autorka topowej literatury dla kobiet, powraca słodko-gorzką powieścią, w której nie ma łatwych rozwiązań tak jak nie ma oczywistych odpowiedzi na podstawowe pytania.

Bohaterem najnowszej książki Sowy "Ścianka działowa" jest Dionizy Fiotroń. Przekonuje się na własnej skórze, że drobiazgi mogą raz na zawsze odmienić codzienność. Fiotroń wiedzie wygodne i uporządkowane życie do momentu, gdy zaczyna podejrzewać żonę o romans. Nie mając konkretnych dowodów w ręku, za to niezmąconą pewność, że coś się zmieniło, decyduje się na prywatne śledztwo. Nietypowe sprawy wymagają niekonwencjonalnych rozwiązań. W ten oto sposób Fiotroń trafia na trop tajemniczej Brzytwy, która obiecuje pomoc w rozwiązaniu sprawy w zamian za ... jeden tydzień jego życia! Czy metody ostrej i bezkompromisowej Brzytwy dadzą pożądane rezultaty? Na ile prób wystawiony zostanie racjonalizm i spokój Dionizego Fiotronia?

Zajmująca fabuła, pełna błyskotliwego humoru i celnych obserwacji jest dla autorki punktem wyjścia do głębszej refleksji, podanej w sposób subtelny i lekki. „Ścianka działowa” to nie tylko zajmująco opowiedziana historia pewnego małżeńskiego śledztwa, ale również swoisty drogowskaz pełni życia.

Wartością powieści jest styl wyróżniający się ciepłem, ironią i przenikliwością. Izabela Sowa jest pisarką wielowymiarową, dającą czytelnikom jednocześnie doskonałą rozrywkę i ważne przemyślenia, skłaniające do zadumy.

Fragmenty powieści w niezwykle ciekawy sposób będą odczytywane przez Marię Seweryn, na antenie Radia Dla Ciebie .

 


 

Słowa kluczowe: izabela sowa maria seweryn ścianka działowa radio dla Ciebie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zdjęcie z filmu "Ciemniejsza strona Greya"
Ciekawe książki dla dorosłych

Romanse, erotyki, powieści obyczajowe. Prezentujemy książki dla dorosłych, które warto przeczytać.

Zanim się pojawiłeś
Najlepsze książki autorstwa Jojo Moyes

Zobaczcie, które książki modnej, brytyjskiej pisarki są najciekawsze i najchętniej czytane.

Okładka "Prokuratora" Pauliny Swist
Najlepsze kryminały 2017 roku

Zobaczcie, jakie dobre kryminały z 2017 roku zdecydowanie warto przeczytać!

Polecamy
Metro 2035 dopełni nowe wydanie trylogii Glukhovsky'ego
Metro 2035 dopełni nowe wydanie trylogii Glukhovsky'ego

Już jesienią tego roku swoją polską premierę będzie miała jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści SF - Metro 2035 Dmitrija Glukhovsky'ego. Z tej okazji do sklepów trafi nowe wydanie całej trylogii.

Mamy fragment najnowszej ksiązki Stephena Kinga!
Mamy fragment najnowszej ksiązki Stephena Kinga!

"Joyland" - nowa powieść mistrza horrorów Stephena Kinga trafi do księgarń 6 czerwca 2013 roku! Mamy dla Was coś na rozbudzenie apetytów!

Ostatnio dodane
Zdjęcie z filmu "Ciemniejsza strona Greya"
Ciekawe książki dla dorosłych

Romanse, erotyki, powieści obyczajowe. Prezentujemy książki dla dorosłych, które warto przeczytać.

Zanim się pojawiłeś
Najlepsze książki autorstwa Jojo Moyes

Zobaczcie, które książki modnej, brytyjskiej pisarki są najciekawsze i najchętniej czytane.