Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ukazała się pierwsza biografia Luisa Suáreza dla dzieci

2017-05-11

Nakładem Egmont Polska 26. kwietnia 2017 r. ukazała się pierwsza biografia dla dzieci Luisa Suáreza autorstwa Jarosława Kaczmarka "Suárez. Nigdy nie będziesz sam". To jeden z kolejnych tytułów w serii książek piłkarskich „Mali mistrzowie”. Opowieść o chłopaku z Urugwaju to poruszająca historia wybitnego sportowca, który swoją grą zadziwia świat.

Luis Suárez

Kiedy Suárez trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN! Leo Messi, Luis Suárez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim udało mu się osiągnąć swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności. Tak jak bohater dobrego filmu akcji. Nazywali go Pistoletem, był tak waleczny i niezdolny do pogodzenia się z porażką, że o mało nie przegrał sam ze sobą. A najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać, aby spełnić marzenia, był... Luis Suárez.

Biografia stała się dla autora pretekstem do wprowadzenia tematu psychologii i treningu psychologicznego, który odgrywa we współczesnym sporcie coraz większą rolę. Dotyczy on nie tylko największych gwiazd i profesjonalistów, ale także najmłodszych adeptów futbolowej sztuki, którzy uczą się trudnej sztuki radzenia sobie ze sportową presją - spełniania oczekiwań rodziców, trenerów, kolegów z drużyny i własnej ambicji. Można powiedzieć, że autorskim celem było z jednej strony skomponowanie iskrzącej się emocjami, barwnej futbolowej opowieści, z drugiej zaś sprowokowanie rozmów i dyskusji  na temat trudnej umiejętności jaką jest budowanie relacji z innymi i samym sobą - w rodzinnym domu, na piłkarskim boisku i w codziennym życiu.

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej, a Ty nie możesz się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę. Jeżeli Ty jesteś fanem piłki nożnej i chciałbyś przekazać tę pasję swojemu dziecku, ta książka będzie wyjątkowym prezentem.

PP/ip

fot. materiał prasowy

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Dziecko apokalipsy

Reżyser: Mario Cornejo
Gatunek: Dramat
Produkcja: Filipiny
W kinach od: 06-10-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama