Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nadchodzi druga edycja Apostrofu - Międzynarodowego Festiwalu Literatury

2017-04-25

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Między 15 a 21 maja do Wrocławia przyjadą Maja Lunde, Ziemowit Szczerek, Jakub Żulczyk i  Wojciech Kuczok. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu został Szczepan Twardoch. Organizatorzy jeszcze nie zdradzają pełnego programu, ale jedno jest pewne: w ten majowy tydzień (15-21.05) miłośników literatury czeka mnóstwo intelektualnych doznań i wyjątkowych emocjonalnych wrażeń.

Apostrof

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i wrocławski Empik odwiedzi autorka jednego z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat - Maja Lunde. Prawa do książki „Historia pszczół” jeszcze przed premierą zakupiło piętnaście krajów. Ziemowit Szczerek porozmawia z czytelnikami o najnowszej książce „Międzymorze”, w której snuje fascynującą opowieść o mitycznej wielokulturowej krainie, tworząc złożony obraz rozhuśtanej przemianami współczesnej Europy. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z  Wojciechem Kuczokiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści kryminalnej „Czarna”. Z kolei Jakub Żulczyk zaprezentuje premierowo „Wzgórze psów” - jedną z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku.

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy - Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Wrocławiem festiwal zawita do Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy - wbrew statystykom - z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Organizator: Empik
Miasta festiwalowe: Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Premiery

Jak dogryźć mafii

Reżyser: Mark Cullen, Robb Cullen
Gatunek: Akcja
Produkcja: USA

FB dlaMaturzysty.pl reklama