Recenzje - Literatura

„Kod Lucyfera” – recenzja

2012-03-27 11:22:10

Walka dobra z złem, fascynujące zwroty akcji, niespodziewane sytuacje, pomysłowość autora godna pozazdroszczenia – to wszystko możecie znaleźć w „Kodzie Lucyfera” Charlesa Brakowa.

Sięgając po tę książkę, spotkałam się z bardzo różnorodnymi opiniami czytelników. Porównania do słynnego „Kodu Leonarda Da Vinci” Dana Browna, nudna i powolna akcja, zdarzenia możliwe do przewidzenia. Czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Fanom tajemniczych zagadek na tle religijnym ta pozycja z pewnością dostarczy wiele emocji i zapełni smutne lub nudne wieczory.

Profesor Lourdes, znany lingwista nauczający w Harvardzie, zostaje porwany przez piękną, rudowłosą, młodą dziewczynę i od tego czasu zmuszony jest walczyć o swoje życie. Jak dowiadujemy się, jego umiejętności i wiedza zostały docenione przez niezbyt ciekawe towarzystwo, które usilnie próbuje rozszyfrować religijny artefakt.

Z czasem okazuje się, że Profesor trafił w sam środek konfliktu o podłożu polityczno-religijnym, z CIA na czele.
Co z tego wyniknie? Lourdes jak zwykle ma nadzieję, że uwiedzie piękną porywaczkę i razem rozwiążą tę zagadkę…

Książka niewątpliwie wciąga czytelnika od pierwszych kartek, niespodziewane zdarzenie na początku narzuca szybkie tempo akcji, które w żadnej chwili nie maleje. Napięcie stworzone przez autora stale rośnie, a perfekcyjny język pozwala na przeczytanie „Kodu Lucyfera” niemalże jednym tchem bez konieczności zastanawiania się nad tym, co autor miał na myśli.

Jedyne zastrzeżenie można mieć do zakończenia, które jest łatwe do przewidzenia i dość oczywiste w tego typu książkach. Wszystko jest jednak kwestią gustu, z pewnością znajdą się czytelnicy preferujący książki o bardzo podobnym schemacie i scenariuszu.

Mimo kilku mankamentów „Kod Lucyfera” Charlesa Brakowa, można uznać za pozycję godną polecenia dla fanów zagadek religijnych, literatury przygodowej oraz mówiąc ogólniej – miłośników powieści akcji.

Charles Brakow, „Kod Lucyfera”, Wydawnictwo: Bellona, premiera luty 2012

Kamila Kocyłak



Słowa kluczowe: kod lucyfera Charles Brakow recenzja powieść zagadka religia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.

Batman
Batman: Wyjątkowo mroczna noc - recenzja

Nowe przygody Mrocznego Rycerza.

Polecamy
Tequila. Liczba Bestii
Tequila. Liczba Bestii - recenzja

Trudno w dzisiejszych czasach w fantastyce o oryginalne światy. Pod tym względem książka Łukasza Śmigla jest wyjątkiem wśród polskich książek.

Okładka komiksu Czarna Orchidea
"Czarna Orchidea" - recenzja komiksu

Przełom w świecie powieści graficznej w nowym wydaniu.

Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.