Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Historia kobiety o dwóch obliczach w książce Agnieszki Rylik

2017-04-19

W książce "Nokaut. Historia bokserki." Agnieszka Rylik rozlicza się nie tylko ze swoją karierą sportową, ale także ze swoimi słabościami. O tej książce Agnieszka mówi, że to nie biografia, a zapis najciekawszych, ale i najsmutniejszych chwil z jej życia. Zdecydowała się w niej poruszyć tematy, o których nigdy wcześniej nie miała odwagi powiedzieć.  Premiera już 26 kwietnia!

nokaut

Agnieszka Rylik to mistrzyni świata w boksie zawodowym, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick boxingu. Przygodę z kick boxingiem rozpoczęła w wieku 15 lat. Po pół roku treningów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, dwa lata później świętowała Mistrzostwo Świata seniorek. W 1994 roku Rylik sięgnęła po zawodowe Mistrzostwo Europy i rok później po Mistrzostwo Świata. W następnych latach najlepsza na świecie była jeszcze trzykrotnie. Od lat związana z telewizją jako komentator sportowy. Od 2005 jest dziennikarką porannego programu Dzień Dobry TVN, w którym prowadzi autorski cykl sportowy.

„Nokaut” to historia kobiety o dwóch obliczach. Kobiety, która z jednej strony jest zimnym wojownikiem, bezlitośnie nokautującym na ringu swoje przeciwniczki, z drugiej jest wrażliwą, ciepłą romantyczką, dla której miłość jest najważniejsza. Agnieszka Rylik opowiada o drodze z Kołobrzegu do Madison Square Garden i cenie, jaką musiała zapłacić za sukces. To książka o wielkim boksie i jego kulisach, o karierze w mediach i o życiu prywatnym. Agnieszka Rylik - twardy zawodnik, wrażliwa dusza. Bokserka, matka, kobieta.

Czytelnik ma szansę dowiedzieć się jak potoczyło się życie Agnieszki po ostatnim pojedynku w czerwcu 2005 roku. Po odniesionym wówczas zwycięstwie na deskach ringu w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku, nikt nie przypuszczał, że to będzie pożegnalna walka. Kontuzja, której nabawiła się chwilę później, podczas gry z kolegami w koszykówkę, położyła się cieniem na jej karierze zawodowego sportowca. Rylik jest jednak kobietą czynu, dlatego szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości.

Propozycje wydania książki pojawiały się już wcześniej, ale Rylik czekała na właściwy moment, w którym szczerze i otwarcie będzie mogła napisać, co naprawdę myśli.

PP/ip

fot. materiał prasowy

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama