Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Do granic możliwości

2013-04-17

Jest ich dwoje. Ben – światowej klasy chirurg i Ashley – utalentowana dziennikarka i przyszła panna młoda. Ich drogi krzyżują się na lotnisku w Salt Lake City, które właśnie boryka się ze śnieżycą. Wszystkie loty zostają odwołane, zatem Ben i Ashley decydują się wynająć prywatną awionetkę, dzięki której w ciągu kilku godzin znajdą się na wschodnim wybrzeżu – on na sali operacyjnej, a ona na własnym ślubie. Los jednak ma wobec nich zupełnie inne plany.

„Niektórzy z nas leżą w setkach kawałków. Inni w tysiącach. Niektórzy zarysowani są ostrymi krawędziami. Niektórzy zamazani w szarych odcieniach (…) Wtedy pojawia się ktoś, kto naprawia postrzępione brzegi lub kto oddaje brakujący fragment” – tak o życiu po katastrofie pisze Charles Martin, autor bestsellera „Pomiędzy nami góry”. Bohaterowie jego powieści to dwoje silnych ludzi, którzy pomimo beznadziejnej sytuacji w jakiej się znaleźli, starają się nie poddawać i podejmują rozpaczliwą walkę o przetrwanie. W leśnej głuszy, na wysokości czterech tysięcy metrów i wśród dzikich zwierząt, Ashley i Ben mogą liczyć tylko na siebie. Z łatwością nawiązują kontakt, dowiadując się coraz więcej o swoim życiu i swoich słabościach.

„Pomiędzy nami góry” to wzruszająca, ale i dająca nadzieję opowieść o granicach ludzkich możliwości. W tak ekstremalnej sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie, najważniejsze są pragnienie przeżycia i dystans do rzeczywistości. Współpraca, wzajemne wsparcie i niezwykła pomysłowość bohaterów – oto co sprawia, że Ashley i Ben nie tracą ducha i zachowują tak trudny w ich położeniu optymizm. Przy okazji udaje im się uporządkować swoje myśli i rozliczyć się z bolesną przeszłością.

Autor powieści – Charles Martin jest pisarzem, dziennikarzem i literaturoznawcą. Zanim poświęcił się w całości pisaniu, pracował jako wykładowca akademicki. Lekkość pióra, a także umiejętność wzbudzania u czytelnika zainteresowania to jego główne atuty.

Charles Martin, Pomiędzy nami góry, Wydawnictwo WAM

Natalia Łach
(natalia.lach@dlastudenta.pl)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.

Zapowiedzi

Death Note

Reżyser: Adam Wingard
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA
W kinach od: 25-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama